Honorujemy karty: Multisport, Medicover, Fitprofit

Photoroom-20240221_192155

Słyszałaś o efekcie Krugera-Dunninga?

Wyobraź sobie sytuację.
 
Chcesz schudnąć.
Pierwsze co robisz to zasiadasz przed komputerem i szukasz. Blogi, strony internetowe i social media, aż kipią od informacji związanych z dietą i zdrowym stylem życia.
Po kilku godzinach poszukiwań wydaje Ci się, że wiesz już wszystko i możesz zacząć działać.
 
I właśnie tutaj uległaś efektowi Krugera-Dunninga.
Jest to zjawisko psychologiczne polegające na tym, że osoby, które nie są wykwalifikowane w danej dziedzinie, znacznie przeceniają swoją wiedzę i umiejętności. Natomiast osoby wykwalifikowane wręcz przeciwnie – mają tendencję, by zaniżać swoje kompetencje.
Pół biedy jeżeli chodzi tylko o zgubienie kilku nadprogramowych kilogramów. Problem pojawia się w momencie kiedy, w grę wchodzą jednostki chorobowe, przy których sposób żywienia ma bardzo duże znaczenie.
Kilka przejrzanych stron i blogów daje Ci tylko złudne wrażenie pojęcia na dany temat. Dodatkowo w internecie można się spotkać z wieloma sprzecznymi ze sobą informacjami, które mogą wprowadzać w naszych głowach niezły chaos. Nierzadko się zdarza, że pseudo-specjaliści publikują informacje niepoparte żadnymi badaniami naukowymi. Natomiast przeciętnej Kowalskiej przecież trudno zweryfikować wiarygodność takich informacji.
 
Dlatego warto korzystać z pomocy specjalistów z odpowiednimi kwalifikacjami.W naszym klubie fitness Slim Gym Zabrze, pomogą Ci nasze dietetyczki Paulina i Agata.
 
Paulina jest magistrem dietetyki ze specjalizacją z dietetyki klinicznej oraz psychodietetyki. Zadba o odpowiednie dostosowanie żywienia pod Twoje potrzeby czy jednostki chorobowe, ale także popracuje nad Twoją motywacją do zmiany.
 
Agata jest absolwentką Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej. Specjalizuje się w dietetyce klinicznej. Tematy zdrowej redukcji masy ciała i żywienia w różnego rodzaju schorzeniach nie są Agacie obce.