Honorujemy karty: Multisport, Medicover, Fitprofit

białko w diecie

Ile białka powinnaś spożywać w posiłkach aby chudnąć?

Jeśli obecnie ważysz 80 kg, przy wzroście 160cm, na razie nie ćwiczyłaś, ale zamierzasz i chcesz schudnąć…. Masz 40 lat i waga jaką chcesz uzyskać to 65kg. Ile powinnaś jeść białka w wszystkich posiłkach w ciągu dnia?  65kg (waga docelowa) x 1.6g białka + 104 g białka /dobę. 

Okazuje się ze przy tej ilości białka, czujesz się nasycona i zdrowo chudniesz! Nie czujesz ciężaru posiłku i lepiej się wysypiasz. Na początek dobrze jest kontrolować ilość spożywanego białka poprzez aplikację, po 3 miesiącach uczenia się, już nie będziesz musiała. Intuicyjnie będziesz prawidłowo konstruować posiłki orientując się ile białka jest w ulubionych produktach. 

Ciekawym jest, że jeśli ćwiczysz oporowo, to organizm w magiczny sposób daje Ci znać, że potrzebuje więcej białka. Chcesz wyliczyć Twoje zapotrzebowanie na białko oraz dowiedzieć się w jaki sposób konstruować posiłki, jakie jeść białko – umów swoją konsultację żywieniową.

Ciekawostka: serotonina, czyli hormon szczęścia, powstaje właśnie z białka. Możesz go dostarczyć tylko z jedzeniem i dopiero wtedy bakterie jelitowe mogą zacząć tworzyć z niego serotoninię. Tak więc większość tego niezbędnego do szczęścia hormonu jest produkowana w jelitach.