Honorujemy karty: Multisport, Medicover, Fitprofit

Trening po 50 roku życia?

Wydaje Ci się, że nie masz już po co ćwiczyć? Myślisz, że trening jest zarezerwowany tylko dla wybranych? Nic bardziej mylnego! Trenować warto i nie ma wątpliwości! Sport to nie tylko szczupła, wysportowana sylwetka, ale również długowieczność! Badania wykazują, że regularna aktywność fizyczna wydłuża życie o ok. 7 lat!

O kondycji naszego organizmu decydują też inne czynniki, takie jak dieta, geny, środowisko. Są aspekty genetyczne na które nie mamy wpływu, ale to jak często wybieramy aktywność fizyczną zamiast kanapy, zależy tylko od nas.

Nie zależnie od wieku, ruch zawsze przynosi korzyści.

  1. Utrata mięśni wraz z wiekiem jest jednym z podstawowych problemów z którym się borykamy, przez co nie jesteśmy już tak silni jak wcześniej. Mamy problem ze wstawaniem, wchodzeniem po schodach i doznajemy większego zmęczenia podczas codziennych czynności.
  2. Poprzez systematyczny trening jesteśmy w stanie zwiększyć gęstość naszych kości. Jest to bardzo ważny aspekt, gdyż złamania to jeden z najczęstszych urazów.
  3. Jeśli chcesz być zdrowa, sprawna i długo żyć, to bezpieczne, samodzielne poruszanie się jest podstawą. Ćwiczeniami polepszamy stabilizacje i równowagę chodu dzięki czemu zapobiegamy upadkom, które są wielkim zagrożeniem dla nas z biegiem czasu.
  4. Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na funkcje poznawcze. Problemy z pamięcią i nastrojem są częste u osób starszych. Ćwiczenia pozytywnie wpływają na chorobę Alzheimera, obniżony nastrój i problemy z pamięcią.
  5. Poprawa komfortu życia to dla wielu jeden z najważniejszych plusów. Dzięki regularnym ćwiczeniom jesteśmy sprawni, samowystarczalni, możemy robić więcej rzeczy i czerpać z nich ogrom radości.

Na początku swojej drogi z ćwiczeniami pamiętaj aby odpowiednio się za to zabrać.  Zgłoś się do odpowiedniej osoby, która pomoże Ci na początku Twojej drogi, tak aby każde ćwiczenie było dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości.

Myślę, że nie masz już wątpliwości! Ćwiczyć może każdy, niezależnie od wieku, chorób i doświadczeń. Kluczem do Twojego efektu będzie indywidualne podejście i regularność!